Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Bhagavan o nemožnosti změnit se

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Bhagavan o nemožnosti změnit se PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Monday, 15 July 2013
Image Šri Bhagavan: Podívej se, centrálním učením v této práci zní:,,nemožnost změny tě musí zasáhnout/udeřit.“.....

Image Šri Bhagavan: Podívej se, centrálním učením v této práci zní:,,nemožnost změny tě musí zasáhnout/udeřit.“
Nikdo se nemůže změnit. Jak se můžeš změnit? Jak se žárlivost může stát ne-žárlivostí? Jak se zloba může stát láskou? Nic z toho není možné. Ztrácíš čas tím, že zkoušíš, být něčím, čím nemůžeš nikdy být. Je to nemožné. Nemůžeš se změnit. A to tě musí zasáhnout jako tuna cihel. Co se stane potom?
Vezměme, v tvé ulici je jeden rváč, tam kde bydlíš a ty ho nemůžeš přemoci. Co bys udělal? On je hrozný chlápek, ty nemáš sílu a také kontakty nebo vliv ho přemoci. Co bys udělal? Spřátelit se s ním. To je všechno. Kup nějaké kokosové ořechy (v Indii jsou kokosové ořechy vyhledávanou laskominou), nějaké věnce z květin (používají se v Indii k uvítání), pověs mu je, padni mu k nohám a řekni:,,ty jsi tak milý,“ A uvidíš, že ho to potěší a nebude tě obtěžovat.
to samé platí pro tvoje strachy, vztek, žárlivost a nenávist. Jsou tady. Jsou tady od pradávna. Co je tady, je jednoduše mysl. Ne ,,tvoje“ mysl, ,,jeho“ mysl nebo ,,její“ mysl. Je to lidská mysl, mysl lidí. Je prastará. Není to tvůj strach, můj strach nebo jeho strach. Ne-je to strach, vztek, žárlivost. To jsou vlastnosti lidské mysli. A k tomu platí: nemůžeš se jim postavit. Když to jednou poznáš, že s nimi nemůžeš nic udělat (že tyto vlastnosti nemůžeš změnit), pak budeš jejich kamarád. Jsou jednoduše tady-a ty jsi tady. To je všechno. Žádný problém. Ale když před nimi začneš utíkat, nebo když začneš proti nim bojovat, pak z toho bude problém. A ty nemůžeš vyhrát proti svojí žárlivosti nebo nenávisti. Budeš prohrávajícím. Ty je můžeš možná kontrolovat, ale budeš z toho nemocný. Neexistuje žádná možnost s tím nebo něco proti tomu udělat. Je to jako dech, jako zažívací systém, jako imunitní systém. Je to jednoduše tady. To je všechno. Nech to být. Není to žádný problém.
Dokonce když jsi probuzený: někdy, když je tady zlost nebo něco takového, při osvícení už to obtěžovat nebude. Ví se, že je to tady. Proto říkáme: tvoje myšlenky nejsou tvoje myšlenky. Tvoje myšlenky cestují. Ty žiješ v myšlenkové sféře. Ty nejsi těmi myšlenkami. Tvoje zloba může náhle přijít, náhle se může objevit žárlivost, cokoliv může přijít. Nech to přijít, co má být.
Tak jako teče řeka. Všechny druhy věcí tečou v řece. Teče dál a ty to pozoruješ. To je všechno. Dokonce když jsi probuzený, když jsi osvícený, budou všechny myšlenky cestovat. Existují okamžiky, kdy zde nejsou žádné myšlenky a jsou okamžiky, kdy zde myšlenky jsou, ale ty s tím nemáš nic společného. Přicházejí a odcházejí. Jediný rozdíl je: ty (jako neprobuzený) budeš myšlenky následovat. Osvícený člověk je nenásleduje. Ony přicházejí, odcházejí, připravené na další. To je všechno. Ty to ale přece neděláš: budeš je (jako neprobuzený) pronásledovat.
Všechny věci jsou pěkné, když se poslouchají. Ještě než probudíme kundalini (energie, která proudí páteří) a aktivujeme čakry. Musí se čakry se otáčet určitou rychlostí, jsou spínačem k mozku. Každá čakra kontroluje určitou část mozku. Když čakry aktivujeme, pak je aktivována ta část mozku nebo je uzavřena. Naše práce je neuro-biologickou prací. Pracuje přímo na mozku, přes čakry a používáme kundalini.
Univerzita v Pensylvánii (USA) na tomto tématu pracovala(dělala výzkum) a přišli na to, že dokonce roky meditování neotevře určité oblasti mozku. Ale jedna jediná Dikša tyto oblasti mozku otevře. jednoduše jedna jediná Dikša. Tak to funguje.
Proto doufáme, že se po roce 2012 věci budou pohybovat kupředu a jedině na se připravujeme. Tímto způsobem neseme lidstvo (k pokroku), neboť lidstvo by samo sebe zničilo.

(z němčiny přeložil Jan Běhůnek)

 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...