Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Sri Bhagavan - Mystérium života

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Sri Bhagavan - Mystérium života PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Tuesday, 30 July 2013

Image Šri Bhagavan: (…) Můžeš se na světě potěšit a jednoduše umřít. To je hra života. Ale na druhé straně to bereš velmi, velmi těžce.
 
Musíš tedy vidět všechno jako hru. Musíš vědět, že všechno je přechodné, je to probíhající fáze. Všechno brzy dojde ke svému konci, neboť nic není trvalé. (…) To je zákon univerza. Nemůžeš tyto věci zastavit.
 
Takže, musíš to přijmout. Když to přijmeš, začneš se ze života radovat. budeš si s ním hrát. Ve finále je všechno jako cibule. Když cibuli stále dál loupeš, zjistíš, že na konci není NIC.
 
Podobné je to, když v tom budeš pokračovat, loupat zkušenosti v životě, vědomí, boha nebo cokoliv. Na konci pocítíš: není nic kromě ticha. Život je mystérium a prožívat ho-to není hádanka k řešení nebo k porozumění. Všecho vychází z ticha a navrací se zpět do ticha.
 
Také ty na závěr vejdeš do tohoto ticha, ze kterého jsi nejprve vystoupil.

přeložil Jan Běhůnek

 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...