Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow přepis z videa: Nemůžeš a není potřeba se změnit

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

přepis z videa: Nemůžeš a není potřeba se změnit PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Monday, 26 August 2013
Image Sri Bhagavan: Vše, co můžeš dělat, je dívat se, co je v tobě. V první řadě nevíš, co je v tobě, protože jsi všechny roky předtím utíkal......

Image Sri Bhagavan: Vše, co můžeš dělat, je dívat se, co je v tobě. V první řadě nevíš, co je v tobě, protože jsi všechny roky předtím utíkal. Všude nacházíš pouze ,,JÁ". Takže to víš. To je nepřímý způsob poznání. Skutečně se na to podívat, je pak ale bolestivé. Dívat se na závistivé, žárlivé,ustrašené myšlenky na úzkostné myšlenky není až tak příjemný prožitek. Neustále před tím utíkáš. To je jediný problém, o který se stará Bůh.
 
Protože Vám říkáme-otoč se, čel tomu,dívej se na to.
 Možná řekneš: dobrá zkusím to .Nejprve to bude velmi těžké, ale pak si brzy uvědomíš, že je to velice lákavé. Ve skutečnosti je velice hezké-vidět.
 Protože když vidíš svou temnější, negativní stránku, tak přestaneš odsuzovat, protože budeš vědět, že je to pravda. A společně s tím přijde také radost. A s tou radostí brzy objevíš, že zde je úplná absence konfliktu.
 
Ne že by tvá negativní stránka zmizela, nepřestaneš být žárlivý, zlostný, bojácný ne, ne, ne, ne, nic z toho.
 Poprvé ve svém životě budeš schopen říci: ano, to jsem já, nestydím se za to, to je ta jediná pravda. Jsem pravdivý. Tehdy uděláš první krok ve své spiritualitě a to je také poslední krok. Pak je vše automatické, žádný Guru, žádné učení není potřeba. Vše je automatické.
 
Myslíš si, že je NĚCO, co by si mohl udělat, aby ses ,,tam" dostal .Nemůžeš udělat NIC, aby ses ,,tam" dostal!

Pokud jsi žárlivý, nepřestaneš být žárlivý! Pokud si bojácný člověk, nestaneš se odvážným jako lev! Pokud máš deprese, nedostaneš se do euforie. Nemůžeš se změnit! Snaž se, jak chceš, nemůžeš se změnit!
 
Takže jaké je tady učení? Učení říká: NEMŮŽEŠ SE ZMĚNIT A NENÍ POTŘEBA SE ZMĚNIT,PROTOŽE SI BYL TAK STVOŘEN, JSI TÍM!
 
To je vše a to je jediné učení. Tudíž přijmeš-AHA nemůžu se změnit, tak co mám dělat? NIC.
A není na tom nic špatného, protože si byl tak stvořen. Nestvořil ses sám. Bůh tě takové stvořil a měl k tomu nějaký důvod! A tak je zde úplné přijetí.Jestliže přijmeš, co je v tobě, to je MEDITACE! To je SADHANA. To je vše.
 
Je to vážně jednoduché, prosím udělejte to, pomůžu Vám.

(přeložila Martina Flachsová)

 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...