Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Ty jsi učitelem a učením jsi ty sám:

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Ty jsi učitelem a učením jsi ty sám: PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Tuesday, 27 August 2013

ImageOtázka: Říkáš nám, že vnitřní integrita je pro duchovní probuzení základní. Ale když jí praktikujeme, tak vidíme, že jsme stejní sobci, jací jsme byli. Jak může toto praktikování pomoci globálnímu probuzení? Navzdory procesu a učením, nacházíme čím dál tím více ošklivosti. Realita nám ukazuje, jak to co dnes milujeme, zítra zradíme. Jak zastavíme tuto špatnost, která ovlivňuje náš posun dopředu? Jak můžeme přimět naše srdce rozkvést, místo toho aby uvadalo?

Bhagavan: (video naleznete zde)
A přesně v tomhle je ten problém. Právě odsuzuješ tuto ošklivost. A říkáš :,, Musí se to změnit.“ Jak se odsud dostat? Kladete nesprávné dotazy. Vše, co říkáme je: Není to ani ošklivé ani nádherné. To je ten problém. Přirozeností mysli je rozdělovat, protože mysl je jen tokem myšlenek.
A co je myšlenka? Myšlenka je měřítkem? A co s měřítkem děláte? Rozdělujeme a rozlišujeme na špatné a nádherné. Mysl říká:,, Toto by tam nemělo být, toto se musí stát.“ A přesně tady jste polapeni.
To je přesně to, co říká učení, prosím chápejte to: OBSAH NENÍ NIKDY DŮLEŽITÝ! Jakýkoliv je obsah, to není důležité. Není to ,,tvůj“ nebo ,,jeho“ obsah. Je to obsah v kolektivním vědomí.  Je to pouze zde. Vše, co říkáme je : ,, Prosím nesnaž se do toho šťourat.“ Co je vnitřní integrita?
Vnitřní integrita je vidět, co je tady. Nesnaž se posuzovat na dobré a špatné, správné či nesprávné, anebo to vysvětlovat a říkat: ,, Jaké by to bylo v roce 2012?“ Co bych měl změnit? Jsem stále sebestředný. Jsem stále ošklivý. Stále bojuji.
Kdo tě žádá, abys bojoval? Kdo chce, aby ses změnil?  To v žádném případě nechceme. Vše, co říkáme je:,, Prosím dívej se, co se děje. Tvé nitro je velmi živé.“ Mění se to z momentu na moment. Je to vše živé jako oceán. Vlny se objevují a zase ztrácejí. Nové vlny – všechny odcházejí.  Stejně tak myšlenky přicházejí a odcházejí. Emoce přicházejí a odcházejí. Osobnosti se objevují a zase mizí. Celé drama se děje v tvém nitru.
Jsi nic než Vesmír. Pouze ti říkáme:, Prosím neposuzuj to!!!“ Nesnaž se to změnit. Je tady sobectví. Ano! Není to ,,tvé“ sobectví! Není to ,, jeho“ sobectví. Je to sobectví. Utrpení není ,,tvé“ nebo ,,jeho“. Utrpení zůstane utrpením, ať ho máš ty nebo on. Všichni jsme jedno! Je tady s námi miliony let. A bude to tak, dokud se mozek nezmění.
Jsi sobecký. To je pravda. Jsi odpadkový koš a septik. Není to tvůj odpadkový koš ani septik někoho jiného. To je součást kolektivního vědomí. Je to tam. Shromažďovali jste to miliony let.  Nic s tím nemůžete udělat. Nežádám vás, abyste se stali svatými. Vůbec ne! Chci, abyste se stali moudrými! Kdo je mudrcem? Nepřemýšlí, jestli je to špatné či správné, pouze reaguje na život-toť vše. V jedné chvíli může být násilný a v jiné mírumilovný. V jedné chvíli vám může pomoct, v jiné vám nemůže pomoct. Pouze reaguje na situaci, která se děje. Vidí dokonalý čin.  Nemůže ho nazvat dobrým či špatným, správným či nesprávným činem.  Pouze reaguje. Nevrací se k tomu a nepřemýšlí, jestli to byla správná či špatná věc. Pouze neustále reaguje. Pouze sleduje, co se děje. Obsah není pro něj/ní důležitý!

 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...