Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Moola Mantra

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Moola Mantra PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Wednesday, 28 August 2013

ImageMoola Mantra: Moola: znamená zdroj, čti jako: mula

Mantra: ze sanskrtu pocházející slovo, man-znamená myslet, tra-znamená nástroj, je to slabika, slovo nebo více slov; mantry se odříkávají nebo zpívají, zklidňují a soustředí mysl; léčí.

Moola Mantru přinesli Amma Bhagavan, požehnali ji a naplnili úžasnou boží silou. Ta činí tuto mantru vysoce účinnou. Zpívání Moola mantry změnilo život milionům lidí, dá nám prožitek a vede nás zpět do Jednoty. Kdykoliv ji zpíváte, dokonce i bez znalosti jejího významu, vždy nesou velkou sílu. Znát význam Moola Mantry a zpívat ji ze srdce je ještě mnohem silnější. Poslouchání mantry je povznášející a transformující. Tento posvátný zpěv vzývá energii Ammy a Bhagavana. Její zpívání- je jako když vytáčíme přímé telefonní spojení k božství. Tato mantra má sílu uzdravovat. Probouzí boží Přítomnost ve vašem srdci, dává prožitky kosmického vědomí a léčí mnoho nemocí. Aktivuje 6. čakru a 7.čakru. Někdo může prožívat stavy hlubokého vnitřního klidu, úžasné radosti a rozšířeného Vědomí. Je to mantra Zlatého Věku.

Verzí Moola mantry existuje celá řada. Od pomalé a meditativní až po vysloveně taneční a rychlou verzi. Jednotlivé národy si také často tvoří svou vlastní verzi Moola mantry.

Zjednodušený význam Moola mantry:


OM    prvotní zvuk ve stvoření, nekonečná slabika, spojuje s Bohem

SAT-CHIT-ANANDA 3 aspekty, vlastnosti stvoření SAT    aspekt existence, bytí CHIT     aspekt vědomí, vědomá inteligence ANANDA    aspekt blaženosti a lásky PARABRAHMA   je to esence vesmíru, která má či nemá formu. Je to nejvyšší Stvořitel. PURUSHOTHAMA  Avatar (vysvoboditel) v lidském těle, vztahuje se k lidem. PARAMATMA  vnitřní síla (božství) neboli Antaryamin. Vede nás a pomáhá, kdykoliv. SRI BHAGAVATI   ženský princip stvoření, matka SAMETHA    znamená dohromady nebo ve společenství. SRI BHAGAVATE   mužský princip stvoření, otec NAMAHA    jsou pozdravy a pokorné díky vesmíru

 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...