Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Daršan s Čínou 3.11.2013

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Daršan s Čínou 3.11.2013 PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Friday, 08 November 2013


1. Otázka: Drahý Bhagavane, jak vypadá vztah mezi mojí duší, vyšším já a mým božstvím?......... odpověď na tuto a další otázky najdete níže

Poznámka: Překlad je z němčiny. Některé výrazy a děje němčina popisuje o něco složitěji než angličtina. Proto možná některé věty a spojení vyznívají trochu jinak než z anglického originálu, ale obsahově by to mělo být stejné.


1. Otázka: Drahý Bhagavane, jak vypadá vztah mezi mojí duší, vyšším já a mým božstvím?


Šrí Bhagavan: Tvoje duše, vyšší já a božství jste jedno a to samé. Když ve svém probuzení pokročíš, sám objevíš, že je to všechno, to samé. Není v tom vůbec žádný rozdíl. To bude tvoje záverečné a nejvyšší poznání.

2. Otázka: Milovaný Bhagavane, moje nadšení je pryč. Vůbec nic nechci dělat, nemám chuť do života a jsem závislý na duchovních učeních. Mohu mír najít jen tehdy, když zavřu oči a medituji. Milovaný Bhagavane, co mohu v této situaci dělat? Jsem bezmocný. Prosím pomož mi, Bhagavane.


Šrí Bhagavan: Ty jsi v nádherném stavu. Mnoho velkých lidí touto fází prošlo. Když před svým duchovním stavem neutečeš, ale jsi s ním úplně (když ve svém stavu zůstaneš), pak prožiješ velký průlom. Jen jednoduše čekej, že se to stane. Nic nedělej, jednoduše čekej. Nech to skrz sebe proniknout. Je to kouzelná věc, může se stát každému. Ponoř se do toho a nastane průlom.


3. Otázka: Drahý Bhagavane, jsem probuzený, mohu své emoce vnitřně prožívat a z utrpení se dostávám velmi rychle. Ale přišel jsem na to, že nejsem takový, jak bych jako probuzený měl být, tak jak je řečeno v týdenních učeních. Mnoho probuzených okolo mě, je na tom stejně. Například týdenní učení říká: ,,Probuzený nemá názory. Neprobuzený je plný názorů.“ (15.9. – 21.9.2013). Jsem uvnitř plný konfliktů. Prosím řekni mi, co můžu dělat, Šrí Bhagavane? Namaste
Šrí Bhagavan: Když na začátku říkáme, že jste probuzení, pak to znamená, že se v mozku nastaly určité změny. To je první stupeň probuzení. Když se to stalo, pak to znamená, že můžeš bez námahy zůstat s tím ,,co je.“ Tomu říkáme 2.stupeň probuzení. Jakmile zůstaneš s tím ,,co je“ bez námahy víc jak 49 minut, začne se transformovat srdce. Fyzické srdce se začne transformovat a jakmile se to stane, zrealizuješ všechna učení, která jsme vám dali. To označujeme 3. stupněm probuzení…..a existuje mnoho dalších úrovní.

4.Otázka: Bhagavane, děkuji ti, že jsi mi dal probuzení. Pro mě, je probuzení nejlepším dárkem v mém životě. Jaký je rozdíl mezi: zůstat bez námahy s tím,,co je“ a ,,být v přítomnosti“?
Šrí Bhagavan: Zůstat bez námahy s tím ,,co je“ vede k tomu, žít v ,,přítomnosti.“

5. Otázka: Namaste, Šrí Amma Bhagavan. Moje žena je těhotná, ale my spolu často bojujeme. Co mám dělat, abych s ženou tak často nebojoval nebo nepoškodil mé dítě? Jak mohu mít bezpodmínečnou lásku? Doufám, že svou ženu a svoje dítě miluji. Zjistil jsem, že nikoho nemiluji. Jsem tak hrozný. Milovaný Bhagavane, prosím řekni mi, co bych měl dělat?
Šrí Bhagavan: Nejdřív se vžij do pozice svojí ženy a uč se vidět věci tak, jak je vidí ona. Potom zůstaň se skutečností, že nemáš žádnou lásku. Nezkoušej lásku objevit nebo praktikovat. Zůstaň jednoduše s tím, že tvoje srdce vyschlo. Průlom nastane.

6. Otázka: Milovaný Bhagavane, jakou vizi, jako trenéři Jednoty máme mít na rok 2014?


Šrí Bhagavan: V roce 2014 by vaše vize měla být, aby se božství stalo fyzické, pro všechny lidi, kteří za vámi přijdou.

7. Otázka: Bhagavane, univerzita Jednoty, je podivuhodné místo. Probuzení, transformace, uzdravení, zázraky a hodně dalších věcí se děje na prohlubovacím procesu. (4 týdenní prohlubovací kurz). Prosím, řekni nám, co se na prohlubovacím procesu stane. Děkuji Bhagavane.
Šrí Bhagavan: V jádru je to tohle: probudíme kundalini a aktivujeme čakry. Čakry jsou to, co označujeme jako endokrinní žlázy, které jsou spínačem k mozku. Skrz tento proces aktivujeme a deaktivujeme určité části v mozku.


8. Jaký je rozdíl mezi změnou v mozku a změnou v srdci?
Šrí Bhagavan: Změna spočívá ve, vypnutí parietálních laloků a aktivací čelních laloků. Když mluvíme o změně srdce, máme na mysli lepší spojení mezi srdcem a mozkem. Co přesně se děje na fyzické srdce je trochu obtížné vysvětlit v lékařské terminologii v krátké relaci, jako je tento.


9. Otázka: Bhagavane, slyšeli jsme o novém fenoménu, který se děje v Indii a také v Německu. My rovněž netrpělivě čekáme na to, mít v našich domovech Šrí Ammu Bhagavana. Co bychom měli udělat, Bhagavane?


Šrí Bhagavan: V Číně se to začne dít velice brzy. Také vám dáme jeden proces. Stačí, když budete proces následovat.


10. Otázka. Šrí Bhagavane, jaký má význam webcast Šrí Bhagavana a Oneness meditace?
Šrí Bhagavan: Snažíme se pozvednout kundalini a aktivovat čakry.


11. Otázka: Šrí Bhagavane, v minulém roce, začali od listopadu/prosince Šrí Amma Bhagavan prohlubovací proces, na kterém dávají probuzení. Jsme za to velmi vděční. Prosím, řekni nám, co bude letos zvláštního na prohlubovacím procesu v listopadu/prosinci?


Šrí Bhagavan: Letošní speciální prohlubovací proces v listopadu/prosinci slouží k tomu, aby se božství ztělesnilo fyzicky.

12. Otázka: Bhagavane, skrze homu dostáváme hodně zázraků. Chtěli bychom vědět, co se v ohňovém rituálu, v homě děje. Děkuji, Bhagavane.
Šrí Bhagavan: Váš život je řízen programy, které jsou uloženy v podvědomí. Rituály nám pomáhají ponořit se do podvědomí a negativní aspekty vypnout a zapnout pozitivní aspekty. Když se to stane, začne se dít hodně věcí. My je označujeme jako zázrak.

13. Otázka: Šrí Bhagavane, prosím řekni nám, jaké sadhany(duchovní cvičení) jako probuzení máme provádět, aby se z nás staly transformované bytosti?

Šrí Bhagavan: Každý den musíte zůstat déle než 49 minut s tím ,,co je.“

14. Otázka: Bhagavane, chceme vědět, jakou roli ve Oneness hraje Čína?
Šrí Bhagavan. Počkejte a uvidíte.

Video:
http://www.youtube.com/watch?v=qBLRgqROsM0
přeložil Jan Běhůnek, převzato z FB/ Učení Sri Amma Bhagavan

 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...