Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Daršan se Sri Bhagavanem z 8.2.2014

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Daršan se Sri Bhagavanem z 8.2.2014 PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Monday, 17 February 2014
ImageVyjádření vděčnosti Australských pořadatelů:
Nejdražší milovaný Bhagavane.
Jménem všech shromážděných po celé Austrálii u příležitosti tohoto webcastu ti chceme vyjádřit hlubokou vděčnost za tvé požehnání, pozornost a Milost při této vyjímečné události. Chceme také vyjádřit hlubokou vděčnost za růst a transformaci, které jsme za ty roky obdrželi skrze Boží Milost Sri AmmaBhagavan. Děkujeme za tvé božské zrození a tvou božskou misi a za požehnání nás všech, sloužit v tomto životě této misi k pozvednutí lidstva.
Otázka 1. Nejdražší milovaný Bhagavane, mohl bys prosím pro nově příchozí, kteří se dnes shromáždili po celé Austrálii, vysvětlit trojdílnou cestu o které Bhagavane mluvíš, trojdílné cestě probuzení, transformace a realizace boha. Děkuji Bhagavane.
Sri Bhagavan: To co je, jste jen vy sami. Vy sami existujete – nic jiného než vy. Potom se vydáte na cestu k bohu, které říkáme Realizace Boha. Začneme nejprve probuzením, potom transformace a Realizace Boha. Důležité je vytvořit v mozku to, co pomáhá zůstávat s tím, co je, bez úsilí. To je první krok, vše ostatní je automatické. Nic dalšího nemusíte dělat. Jako když si koupíte letenku a nastoupíte do letadla a to vás vezme tam, kam potřebujete letět. Podobně, když dokážete zůstat s tím, co je, bez úsilí, mělo by to být bez úsilí, proto je potřeba, aby došlo ke změně mozku. Jakmile k tomu dojde, vše je automatické. Vy budete pozorovat to, co je. Cítíte to, co je. Prožíváte to, co je. To, co je, je vaše kniha. To je váš text. To je vaše bible. To je váš Guru. To, co je, je váš učitel. Vy máte autopilota – vše přichází s tím, co je.  Vše co musíte , je zůstávat s tím, co je bez úsilí.
Q 2. Nejdražší milovaný Bhagavane v Austrálii teď začíná proces tří komor, můžeš nám prosím vysvětlit Bhagavane, co mohou lidé očekávat od absolvování tohoto procesu? Děkujeme Bhagavane.
Sri Bhagavan:Posvátné komnaty jsou zkratkou k probuzení, transformaci, Realizaci Boha a vyřešen vašich problémů. U Oneness jsou dvě cesty – dlouhá a krátká. Na dlouhé cestě se spoléháte jenom sami na sebe. Děláte věci podle sebe, vynakládáte vlastní úsilí – nespoléháte na Boha. Je to zcela a jen vaše úsilí. Je to vaše volba jít touto cestou. Ta druhá spočívá na tom, že vy spoléháte na Boha a necháte ho, aby pro vás dělal věci. Když se tak stane, jde to velmi velmi rychle. Je to jenom na vás, jakou cestu si vyberete. Můžete říct: „Nestojím o Boha, udělám si to sám“. To je naprosto v pořádku.
 Někdo ale může říct, „Potřebuji Boží pomoc“. Přijměte pomoc od Boha. Bohem je zde myšlen váš osobní Bůh – Bůh, kterého si vytvoříte. Může to být Kristus, může to být Panenka Marie, může to být Buddha, může to být Krishna, může to být kdokoli. Je to jen na vás. Vy si musíte vytvořit vašeho Boha a to je velmi klíčové. Když si vytvoříte Boha soudícího, trestajícího Boha, moc toho nedostanete. Je to jen na vás, musíte vytvořit milujícího Boha, laskavého Boha, Boha, který nesoudí, který vám pomůže velmi velmi rychle. Když si pořídíte takového Boha, dostane se vám v posvátných komnatách pomoci od Boha. V posvátných komnatách, pokud se budete přesně řídit instrukcemi, váš Bůh se stane fyzickým.
 První stupeň je, že uvidíte fyzický pohyb v obrázku. Potom zjistíte, že se váš bůh v obrázku pohybuje. Potom zjistíte, že váš Bůh vystupuje z obrázku. Ale svého Boha se nemůžete dotknout – vaše ruka Bohem projde- proto tomu říkáme fyzické – ne – fyzické. To proto, že vypadá fyzicky, ale nemůžete se ho dotknout.
Na druhém stupni se stane fyzicky – fyzickým. To znamená, že svého Boha vidíte a můžete se ho i dotknout. Cítíte jeho dech, cítíte tlukot jeho srdce, můžete cítit teplo jeho těla. To vše můžete cítit, ale nemůžete ho fotografovat.
Na třetím stupni se stane fyzickým – fyzickým – fyzickým. Váš bůh vypadá fyzický. Slyšíte ho mluvit. Můžete se ho nebo jí dotýkat nebo toho čím váš Bůh je – můžete se ho dotýkat a můžete ho i fotit. Můžete vytáhnout foťák vašeho mobilu, pokud je to dovoleno a fotit. Ta fotografie vyjde. A samozřejmě můžete s Bohem rozmlouvat a žádat od něj cokoli chcete.
Řekněme, že vám vaše karma brání vytvořit hojnost, nebo ve vašem životě vytváří překážky, nebo nemoc, potom byste měli žádat ať odstraní vaši karmu. To je možné. Řekněme, že váš problém pochází ze špatného programu z okamžiku početí, z toho co se stalo v mateřském lůně, při porodu, během prvních 6 hodin, prvních 6 let, to může být změněno v posvátných komnatách. Může to být napraveno za 6 minut. To se může stát.
Řekněme, že chcete hojnost, můžete o ni požádat a dostanete ji.  Bůh vám řekne, kdy by peníze přišly a jak by mohly přijít. Potom vám budou darovány. Řekněme, že chcete životního partnera, požádejte o životního partnera a dostanete ho. Pokud toužíte po dítěti – můžete dostat dítě. Můžete dostat cokoli. Je to mezi vámi a vaším Bohem. Váš Bůh vám to dá. To mění hru. To mění hru pro lidstvo.
Často jste si museli říkat: Bože pokud existuješ, proč se tu přede mnou neobjevíš? Proč se mnou nemluvíš? Proč nepomáháš? To přesně se teď děje. V indii  teď máme přes 700 těchto posvátných komnat. Lidé se tam valí každý den, a téměř všechny jejich modlitby jsou vyslyšeny. 
Někteří to dostanou okamžitě,  jiným bůh řekne vrať se zpátky za 2dny, nebo 5 dní, nebo 5krát nebo 7krát.  Probíhají opravdové operace. Mizí všechny možné nádory, mnoho uzdravení v nemocnicích. To co se děje je naprosto neuvěřitelné. Co se děje, tomu nelze uvěřit.  To se musí prožít. To se musí vidět. Věci jsou stále snadnější. Lidé mohou žádat o probuzení a to je velmi velmi rychlé. Můžete žádat transformaci, je to velmi velmi rychlé. 
Nemusíte se nutit abyste zůstali s tím, co je. Pokud chcete, můžete, ale jediné, oč musíte žádat je „prosím, pomoz mi změnit to, co je“ Pak je to hotové.  Mozek se změní a vše se stane. Lidé požádají o bezpodmínečnou lásku – srdce se transformuje – a vy objevíte bezpodmínečnou lásku. Tak rychle a trvale. Jediný problém je, že se divíte 'jak je to jen možné?' To je problém. Musíte být jako dítě.
Pro každé dítě, které vstoupí do posvátných komnat je bůh fyzický. Protože děti jsou jako děti.  Je to velmi velmi prosté.  To co musíte pochopit je, bez ohledu na to kdo jste, čím jste, můžete být ten nejhorší hříšník na planetě – váš Bůh vás nesoudí. Váš Bůh vás miluje. Váš Bůh vás přijme. A váš Bůh pro vás udělá cokoli. To vám musí být jasné. Když se budete obviňovat, nebo soudit, nestane se to.

Vše co potřebujete vědět je, že váš Bůh pro vás nemá nic jiného než jenom lásku.
Q3.  Nejdražší Bhagavane, Oneness nás učí, že po probuzení  musíme zůstávat s tím, „co je“, bez souzení, bez pojmenovávání a že na obsahu nezáleží. Poslední dobou mě trápily určité emoce a starosti. Snažila jsem se zůstávat s tím, „co je“. Ale moje mysl stále spojovala tyto emoce a starosti s určitými věcmi nebo člověkem z minulosti. Nemohla jsem dělat nic jiného než zůstávat s těmi emocemi ale bohužel se mi při tom stále objevovaly na mysli negativní události a obrazy toho člověka. To mi vodí a zákon přitažlivosti také funguje velmi silně. Čím více jsem zůstávala s tím, „co je“ tím víc se mi děly negativní příhody a člověka, kterého vidět nechci.  Bhagavane můžeš mi poradit? Co jsem udělala špatně?
Sri Bhagavan: Pokud se snažíte zůstat s tím, co je vlastním úsilím, mohou se dít různé věci. Musíte zůstávat s tím, co je bez úsilí. To znamená užijte všechnu svou energii  a věnujte pozornost tomu, co je. Obvykle roztříštíme veškerou svou energii. Musíme svou energii sloučit a prostě je na to použít.  Je li energie použita na cokoli, projde to transformací. 
Když na příklad aplikujete energii na led, promění se ve vodu. Když aplikujete energii na vodu, promění se v páru. Takže ať jde o cokoli, aplikujete li na to energii, projde to transformací. Musí to ale proběhnout bez úsilí. Nicméně nám nejde ani tak o  tu transformaci. To je něco jako vedlejší produkt.  Prosté zůstávání s tím, co je, nebo vidění toho, co je bez úsilí vám dává svobodu. Dává vám radost. Dává vám štěstí. Takhle musí člověk žít.  To,  co je projde transformací, ale to není pro nás podstatné. 
Zaměřujeme se na to abychom vám pomohli zůstat s tím, co je, bez úsilí. Buďto vám dáme dikšu a změníme propojení mozku, nebo půjdete do posvátných komnat a máte hotovo. Může se to stát okamžitě a bez úsilí. Stane se to dětskou hrou. Bude to přirozené jako dýchání. Zůstávání s tím, co je bez úsilí se vám stane samozřejmostí. Je to tak jednoduché.
O4. Má otázka je: Jak si budeme užívat na naší krásné  planetě ' Matce Zemi ' když vědci odhalují pravdy o klimatických změnách a našem neustálém ponižování planety? Co máme dělat aby k těmto věcem nedocházelo?  Obvykle jsem velmi pozitivní člověk – ale cítím velikou výzvu, když se dívám na poslední výzkumy a moje děti nechtějí mít děti, protože svět je v nebezpečí. Co jim mám povědět Sri Bhagavane? Dej nám prosím naději.
Sri Bhagavan:V následujících 20 letech, přijdou neuvěřitelné technologické objevy.  Tyto objevy transformují naše životy a naši planetu. Tyto technologie naši planetu nezničí.  Pomohou lidskému životu. Kromě toho přijde i revoluce v lidském vědomí. 
Jak bude více a více lidí transformováno, probuzeno, a s realizací Boha, tato transformace bude také transformovat lidský život. Další věc je, že člověk jako takový  se transformuje a začne chránit životní prostředí.  Ta změna ve vědomí pomůže planetě v obnově.
Q5. Bhagavane, nedávno mi diagnostikovali Parkinsonovu chorobu. Prošla jsem posvátnými komorami v Sydney a podruhé jsem cítila jako by něco bylo odebráno z mého těla. Ale moje noha a ruka se stále třesou. Dochází k vyléčení okamžitě a nebo mám komnatami projít znovu? Jak poznám že jsem trvale vyléčena?
Sri Bhagavan: V 90% případů dojde k vyléčení okamžitě a najednou. V ostatních případech to někdy trvá dny nebo týdny. Pokud můžeš rozmlouvat se svým Bohem, zeptej se ho kdy tě uzdraví a kolikrát bys měla přijít. Jinak pokud tam je někdo kdo může s tím bohem  rozmlouvat, měl by se za tebe zeptat a zjistit ti kolikrát musíš přijít a kdy máš přijít a ve tvém případě možná budeš muset požádat o vyčištění karmy. Někdy je třeba čištění karmy.  Když se tak stane, léčení je mnohem rychlejší. Ale určitě budeš vyléčená. A jak budeš chodit, bude se to zlepšovat. A jak bude karma vyčištěna, půjde to velmi rychle. Pomalu to jde proto, že je potřeba odstranit karmické překážky. Ale ty budeš vyléčena.
Q6. Nejdražší Bhagavane, cítím, že se moje probuzení pozastavilo tam, kde stále reaguji na staré vzorce s mými rodiči a blízkými. Jak se může člověk osvobodit od těchto vzorců jednou pro vždy – aby mohl prožívat lásku a boží milost neustále?
Sri Bhagavan: Nejsnadnější by bylo projít Posvátnými komnatami. Tam se to stane velmi velmi rychle. Nemusíš se s tím trápit.
Q7.  Nejdražší Bhagavane, v Indii jsme dostali stupně na kterých jsme se probudili, Co můžeme dělat aby naše vědomí stoupalo do vyšších a vyšších stupňů probuzení a jednoty s Bohem?
Sri Bhagavan: Jak poznáme že jsme transformováni? Řekněme, že se chcete vidět, potřebujete zrcadlo. Tady je zrcadlem vztah. Vztah je tím zrcadlem ve kterém se můžete uvidět. Když se vaše vztahy vylepšují, znamená to, že jste transformováni.  A když pracujete na vztazích, počínaje samozřejmě u rodičů, s vaším manželem, vašimi dětmi, přáteli, příbuznými,  uvidíte jak se všechno mění. 
Vztah je klíč. Na to jsme tak zaměřeni.  Když vás nic nezraňuje, máte radost ve vztahu – když se podíváte na svého manžela, máte radost, když se podíváte na manželku máte radost, když se podíváte na své rodiče, máte radost. Vztahy vám musí působit radost.  To znamená, že jste transformováni.  Jinak jste se někde zasekli.  Tak pracujte na vztahu a božství vám i s tím pomůže.
Q8. Nejdražší Bhagavane, když veškeré stvoření a tvořivost jsou Božství, ať už jde o schopnost zpívat píseň, hrát na hudební nástroj, nebo napsat báseň, jak se můžeme víc a víc otevřít božímu stvoření v každodenním životě a vytvořit více krásy a umění ve světě?
Sri Bhagavan: Čím blíže se dostanete k Božství, zjistíte, že zažíváte více a více svobody a svoboda znamená osvobození  se od minulosti. Co se stane je, že čím víc vstupuje Božství do vašeho života, dochází ke změně ve vašem vědomí a vy zažíváte víc a víc svobody. Svobodou myslíme osvobození se od minulosti. Jakmile jste osvobozeni od minulosti, začnete být extrémně tvořiví. To minulost vám brání v tvořivosti.  Minulost tam může být, ale nesmí vás využívat. Vy musíte využívat minulost.  Jakmile dostanete svou svobodu, vytvoření hudebního díla, umění, architektury, vědy,  technologie, v jakémkoli oboru budete extrémně tvořiví. 
Q9. Nejdražší Bhagavane, zažila jsem zcela bezpodmínečnou lásku, kdy jsem byla propojená s každým a cítila jsem ke každému a ke všemu tak hlubokou lásku a nic mě od ní nemohlo odloučit. Chtěla bych být v jednotě se vším neustále. Proč ten stav odchází? Je něco, co mohu udělat abych tu lásku mohla zažívat neustále?
Sri Bhagavan: Předělání mozku musí být provedeno trvale. Potom je stav jednoty trvalý.  Když už to máte, musíte jen jít do komnat a požádat aby se ten stav vrátil. A Božství může předělat váš mozek trvale a váš stav bude pro vás trvalý.
Q10. Drahý Bhagavane, co mohou dělat probuzení lidé aby přinesli více lásky a laskavosti lidstvu?
Sri Bhagavan:Jak se probouzí více a více lidí, jak bude více a více lidí transformováno, bude se to šířit mezi lidi automaticky. Víc a víc lidí k tomu dospěje; lidé budou velmi milující, budou velmi laskaví a budou se navzájem podporovat. Nikdo nebude myslet sám na sebe. Budou zde pro druhé.  Budou se snažit podporovat druhé, takhle bude lidstvo žít.  To vše se bude dít, jak se bude více a více lidí probouzet a více a více lidí bude transformováno. 
Q11. Nejdražší Bhagavane, nejprve naši hlubokou vděčnost za vše co pro nás děláš, za Boží milost, kterou cítíme jako tvou přítomnost u nás. Když jsem žádal požehnání od svých předků, dostalo se mi zprávy, abych se podíval do rodinné historie a zjistil jsem, že mám domorodé předky. Jak může Oneness pomoci domorodým lidem v Austrálii?
Sri Bhagavan: Nejlepší způsob jak pomoci domorodým lidem v Austrálii je začít Posvátné komnaty v jejich domovech, provést je jimi a uvidíte jak šťastní a plní radosti budou.
Q12 . Drahý Bhagavane jsem dikšadávající a jsem mnoho let oddaný tobě a Oneness. Zdá se, že trenéři dostali příležitost sloužit Oneness různými způsoby. Ale já se ptám, v čem vidíš roli dikšadávajícího v budoucnosti?
Sri Bhagavan:Do budoucna budou i dikšadávající schopni otevřít své vlastní Posvátné komnaty. Ale do té doby bude jejich úkolem posílat lidi do Posvátných komnat. Jak to budou dělat, nasbírají si ohromnou dobrou karmu a tu mohou použít na cokoli si budou přát – na zdraví, nebo hojnost a nebo vztah. Posílejte lidi do Posvátných komor, to můžete dělat.
Sri Bhagavan: Všechna požehnání pro Posvátné komnaty  a speciálně pro hojnost v tomto roce.
Sri Bhagavan: Dává požehnání pro Posvátné komnaty a pro hojnost  pro všechny co se shromáždili po celé Austrálii.
Děkujeme Lisa & Pasquo Cassetta za ohromnou práci při přípravě zápisu z daršanu
 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...