Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Daršan se Sri Bhagavanem 22, února 2014-Londýn, Paříž & Toronto

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Daršan se Sri Bhagavanem 22, února 2014-Londýn, Paříž & Toronto PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Wednesday, 05 March 2014

Image Poděkování Sudha Kasukhela za tyto překlady:
V daršanu byly použita tato slova ze Sanskrtu " Suvarnayuga Devalayam", "Vaikuntha" & "BhuLoka"
Suvarna - Zlatý, Yuga - Věk. Suvarna-Yuga je Zlatý věk Devalayam - Chrám. Suvarnayuga Devalayam – Chrám Zlatého věku.Vaikuntha – ztělesnění Boha Višnu.
Loka - Svět
Bhuloka : Bhu - Země, Loka - Svět
Vysvětlení toho, co bylo napsáno o Mahavakyas
V souvislosti s tímto daršanem, Mahavakyas jsou sdělení od Paramatma Bhagavathi Bhagavan, ne z Upanishad
Na internetu najdete nějaké reference o Sri Bhagavathi Bhagavan, které odkazují na mužský a ženský aspekt Paramatma. Paramatma promlouvá skrze Amma Bhagavan
V současnosti se Paramatma stává fyzickým pro většinu dasa a pro tisíce lidí po celém světě.
http://www.youtube.com/watch?v=N5S0bzvyxmA&feature=youtu.be


O1. Prosím vysvětli nám význam této Mahavakaya: "Nestačí vědět, že existuji. Musíte mě poznat osobně."

Řekněme, že jedete na letiště. Někoho tam potkáte a potom dokonce vedle něj sedíte v letadle. Nevíte o koho jde. Najednou se dozvíte, že jde o vašeho ministerského předsedu. To ale nestačí. Musíte s ním rozmlouvat, poznat ho lépe, chápat ho. A je toho na něm mnohem víc ke vztahování se. Teprve tehdy můžeme říci, že si začneme uvědomovat (realizovat) kým je. Jinak pouhá myšlenka, že je Ministerským předsedou vaší země, vám nebude k ničemu.
Podobně ve Suvarnayuga Devalayams kdy se váš Bůh stává fyzickým, to nestačí. Musíte si vybudovat pouto s tím Bohem, musíte si k němu vytvořit vztah, musíte mu svěřovat svá přání. Musíte tomu bohu vyprávět o svých problémů, a musíte vytvořit ten vztah. Teprve potom budete vědět, kdo je váš Bůh.
Proto říkáme, že nestačí abyste znali Boha, musíte se k němu vztahovat. Proto musí jít o vztah na celý život. Nejprve se váš Bůh musí stát fyzickým a potom začnete spolupracovat. Zpočátku jednou za čas, potom každý den a potom musíte dojít do bodu, kdy se Bůh začne starat o všechny vaše problémy a všechny vaše tužby. Jakmile to nastane, začnete si s ním budovat silné pouto- Tehdy můžeme říci, že začínáte poznávat svého Boha. Ale ani tehdy nemůžete říct že úplně znáte svého Boha.
Protože váš Bůh je všemocný, všudypřítomný a vševědoucí. Na to vše musíte přijít tak že s ním budete spolupracovat nepřetržitě stejným způsobem, jakým jste mohli poznávat muže, který byl Ministerským předsedou; poznáte jak je mocný a co dokáže. Podobně budete poznávat svého Boha. Jak toho o svém Bohu budete vědět víc a víc, tomu říkáme realizace (poznávání) Boha

 

Q2. Sri Amma Bhagavan říká:“respektuj ženu a okamžitě dostaneš ode mne milost“Sri Bhagavane, můžeš nám prosím vysvětlit to spojení, když budeme respektovat ženu jak by to mohlo pomoci k pozdvižení národa?

Lidská bytost může kdykoli žít na jedné z 9 úrovní vědomí. Tak když žijete na nižších stupních vědomí, máte nějaký druh problémů. Jak postupujete do vyšších úrovní vědomí, tyto problémy zmizí. Čím více fungujete z vyšších stavů vědomí přirozeně začnete zjišťovat, že problémy jsou řešeny a nebo že se rozplývají.
Jedním z nejjednodušších způsobů jak se dostat do vyšších stavů vědomí je přiznat důležitost ženám a respektovat je. Když to uděláte v případě že to nemáte, na tom nezáleží. Můžete s tím začít a zkoušet. Jak se o to začnete pokoušet, stane se to vaší přirozenou kvalitou. Začnete jim přiznávat významnost a projevovat respekt a kupodivu zjistíte, že postupujete do vyšších úrovní vědomí. A jak porostete do vyšších úrovní vědomí, problémy, které vás trápily, začnou mizet a tam kde byl dříve neúspěch, tam objevíte úspěch. Děje se to velmi snadno, i když zpočátku to může být obtížné pro lidi, kteří neumí respektovat ženy, pro ty to musí být obtížné. Ale když to dokážete, nic se tomu nevyrovná. Výsledky se dostaví velmi velmi rychle. Zkuste a uvidíte.


Q3. V Mahavakyas, Sri Bhagavan říká:"Když soudím, je to nezměnitelné." Ale Sri Bhagavan nám říkal, že Bůh nesoudí. Vysvětli nám to prosím Bhagavane.

Nejprve musíte pochopit, že to není naše prohlášení, ale prohlášení Amma Bhagavana. My jsme jenom Avataři, nejsme Bůh. To jsou Mahavakya od Paramatma. Například, když se pro vás stane váš bůh fyzickým, ve vašem Suvarnayuga Devalayam, váš bůh vám dá tyto Mahavakyas. Ty patří Paramatmanovi ne Avatarům. Zde Paramatma říká, že když umíráte, samozřejmě se setkáte s Paramatma ve formě světla, nebo ve formě Boha, kterého uctíváte, nebo někdy ve formě vašich vlastních předků a proběhne rekapitulace celého života. Jak budete prohlížet svůj život, budete postaveni do pozice těch druhých, abyste prožili to co oni prožívali, když jste se tak chovali. Každá sebemenší scéna bude zahrnuta. Celé to prohlížení trvá 3 minuty vašeho času.
Potom vás Paramatma nebo Bůh nesoudí, vy soudíte sami sebe. A jak se soudíte? Stejně, jako jste soudili na Zemi. Jak říkal Kristus: „ Nesuď nebo budeš souzen“ Podobně vy budete soudit sami sebe. Bůh vás nesoudí, vy soudíte sebe podobně jako soudíte druhé, když jste na planetě a potom sami rozhodnete do jaké loky musíte jít, Jak zvládnete své lekce a ty lekce jsou, že musíte objevit bezpodmínečnou lásku. Když to zvládnete, potom dá Paramatma poslední soud. A buď se dostanete do Vaikunth nebo Satyaloka nebo Bhuloka, podle toho jakého Boha uctíváte. Abyste se do těchto lok (světů) dostali, budete potřebovat poslední soud od svého Boha a ten se bude odvíjet od toho jestli jste objevili bezpodmínečnou lásku nebo ne.
Děkujeme Lauře Orozco Kiciri za přepis

Aktualizováno ( Wednesday, 05 March 2014 )
 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...