Menu Content/Inhalt
Články arrow Články arrow Sri Amma Bhagavan při inauguraci Ekam chrámu (z 19.1.2018):

Učení dne

"Srovnávání se, vede k selhání inteligence."

"Comparison leads to failure of inteligence."

Sri Bhagavathi Bhagavan

Sri Amma Bhagavan při inauguraci Ekam chrámu (z 19.1.2018): PDF Tisk E-mail
Napsal Jana Koubova   
Thursday, 25 January 2018

Image Vítejte ve Oneness rodině! Vážili jste velmi dlouho cestu, abyste byli v tento posvátný den u otevření Ekam.

 

Od zrození Fenoménu zlatého orbu uběhlo dvacet osm let, než došel do tohoto bodu a toto je velmi posvátná chvíle. Ekam jsme stvořili se Sri Ammou před lety, aby přinesl jednotu lidem z celého světa a spojil lidstvo s Božstvím. To bylo hlavní poslání Ekam. Měli jsme i jiné důvody pro jeho postavení. My jsme měli vizi a byli to Sri Krishnaji a Sri Preethaji spolu s lidmi stejného smýšlení z Indie a zbytku světa, kdo tuto vizi proměnili v realitu. Teď tu stojí a bude naplňovat své poslání.

 

Ekam je tak speciální, protože jde o ztělesnění Zlatého orbu. Dikši zde přijaté, budou nesmírně mocné a měly by vám pomoci dostat všechno, co hledáte. Budou skutečně velmi mocné. To je zvláštnost Ekamu, jde o ztělesnění Zlatého Orbu a dikši jsou zde extrémně silné.

 

Když tu budete meditovat ve velkých počtech, je třeba, abyste přijížděli ve velkých počtech a meditovali společně. Přinese vám to obrovský růst během velmi krátké doby. A nejen to, budete pomáhat lidstvu k rychlému růstu. Všichni víte, že v následujících letech bude lidstvo muset čelit mnoha problémům. Pokud se sem bude sjíždět mnoho lidí a budou společně meditovat v Ekam, po celé planetě vznikne pole jednoty, které pomůže lidstvu tyto problémy vyřešit. Proto je tak důležité, abyste meditovali v Ekam.

 

Co se stane, pokud budete v Ekam meditovat? Během meditace v Ekam objevíte svou cestu a objevíte svou pravdu. V duchovní sféře věci fungují velmi odlišně.

 

Pokud půjdete hluboko do duchovní sféry, zjistíte, že Univerzum je úplně jiné, než jste si představovali, nebo jak ho popisuje věda. Stejně tak i vy jste jiní, než jste si mysleli, jak jste se chápali z hlediska filosofie, psychologie a vědy. Takoví nejste ani trochu. Hluboko v duchovní sféře je to úplně jiné. Vy a univerzum spolupracujete nepřetržitě. Universum vás neustále vytváří a vy neustále tvoříte universum. Universum není „absolutní věc“, která je „tam někde.“ Nepřetržitě umírá a nepřetržitě se rodí. Vy nepřetržitě umíráte a nepřetržitě se v každém okamžiku rodíte. Univerzum tvoří vás a vy tvoříte universum. To se stane vaší realitou. V takové situaci dokážete jasně vnímat, že v tomto Univerzu není nic absolutního. Že v duchovní sféře není nic absolutního. Takže neexistuje nic takového, jako „Cesta“ nebo „Absolutní Cesta.“ Pokud je na světě 7 miliard lidí, je i 7 miliard cest. Každý z nás má svou cestu. Můžete objevit tu svoji. Jenom vaše cesta vás zachrání. Žádná jiná, byť sebelepší, vám nepomůže, protože to není vaše pravda, není to vaše cesta. Podobně ani pravda není absolutní. V tomto univerzu neexistuje absolutní pravda. Protože univerzum není absolutní, vy nejste absolutní. Žije a umírá v každém okamžiku. Umírá a ožívá v každém okamžiku. Umírá a znovu ožívá, umírá a znovu ožívá. Nic není absolutní. Všechno se mění a vy objevíte svou cestu. Během meditace si uvědomíte „tohle je moje cesta“ a „tohle je moje pravda.“ Ekam je tu od toho, aby vám pomohl odhalit vaši cestu a pravdu. Když k tomu dojde, bude to první krok a zároveň krok poslední. Všechny protiklady splynou v jedno. Nebude už žádné dobré a špatné – splynou v jedno. Nebude už žádné správné a špatné – splynou v jedno. Nebude už žádné božské a světské – splynou v jedno. Všechny protiklady splynou v jedno. V to Jedno, které se stane živoucí realitou. V tu chvíli objevíte, co je svoboda. V tu chvíli poznáte pravé Osvobození. V tu chvíli poznáte nezměřitelné. V tu chvíli poznáte, jaké to je, opravdu žít. Objevíte, že jste Vše, co je. Objevíte, že jste to Jedno. Že vy a Božství jste jedno. Všechno splyne v jedno. Všechny protiklady splynou v jedno. Objevíte, že jste to jedno. To Jedno, co je. To jste vy. Svou osobní realitu objevíte následováním vaší cesty a následováním vaší pravdy, kterou musíte objevit.

 

Tohle je objevná cesta. Meditace zde, je objevná cesta, která vás tam dovede.

 

Všechno záleží na tom, jak moc je otevřená vaše mysl. Pokud přijdete s uzavřenou myslí, nemusíte pokročit. Pokud objevíte svou cestu a svou pravdu, všechny cesty, které jste dosud následovali, všechny pravdy, které jste dosud znali jako koncepty, musí automaticky odpadnout, jako suché listy. Ne, že se od nich osvobodíte, to není žádná svoboda. Musí automaticky odpadnout, jako suché listy. To se stane, když budete meditovat v Ekam, ztělesnění Zlatého Orbu. Všechny koncepty, všechny názory, všechny podmíněnosti, které vás tvoří – nejste nic jiného než podmíněnosti – nejste nic než vaše názory – vaše přesvědčení – vaše myšlenky – bez ohledu na to, jak jsou skvělé a velkolepé – nejsou vaší pravdou – nejsou vaše – je to jenom koncept.

 

Jak si tohle všechno začnete uvědomovat, odpadnou svým vlastním způsobem. Zůstanete bez cesty a bez pravdy. V tu chvíli odhalíte svou cestu a svou pravdu. Jakmile se tam dostanete – všechno ostatní je automatické.

 

Na této cestě vám Sri Krishnaji a Sri Preethaji budou pomáhat se posunout a postarají se, aby Ekam naplnil své poslání – transformovat jednotlivce a transformovat lidstvo. Lidstvo musí udělat další skok. Pokud budeme pokračovat ve stávajícím způsobu života, zničíme se a s námi vše živé na planetě, pokud se nestaneme novou generací lidských bytostí – zcela odlišnou od toho, jací jsme dnes. To není tak těžký úkol. Nemusí sem přijet celé lidstvo. Stačí, když přijede osm tisíc lidí. Pokud budete společně meditovat, budete svědky zázraku. Zázraku transformace. Nejenom u jedinců, kteří sem přijedou, ale u lidí po celém světě. Bude docházet ke spontánním probuzením a lidé se budou automaticky napojovat na své božství. Božství je osobní, není to „Ten Bůh“. Je to vaše Božství. Stejně, jako Vaše Cesta – vaše Pravda – vaše Božství. Vy se s tím Božstvím propojíte. A jak budete napojeni, už to nikdy neskončí. A to se bude dít automaticky lidem, kteří sem ani nepřijedou. Mohou být na severním pólu, mohou být na jižním pólu a stejně se jim to může stát, protože tu budeme vytvářet pole a vaší zásluhou to bude možné. Svým pobytem zde přispějete k růstu lidstva a záchraně všeho živého na planetě. Protože stylem, jakým žijeme, kdy vše podřizujeme svému já, a jsme tak sebestřední, nevyhnutelně musíme dříve či později tuto planetu zničit. Stejně, jako se to už nejspíš stalo v dávné minulosti a nejspíš k tomu došlo i na několika dalších planetách. Tímto směrem směřujeme, stačí, když se podíváte na svět a uvidíte to. Dějí se i dobré věci, ale celkově se ženeme do záhuby. Pokud nedojde k transformaci v našem vědomí, ve způsobu vnímání věcí a způsobu jejich prožívání, dá se jenom těžko odhadnout, jak dlouho přežijeme. Víc vám o tom nebudu vykládat, protože jsem optimista a nejsem prorokem soudného dne. Jsou věci, které máme ve svých rukou. Ještě stále můžeme vyvolat dramatický posun ve vědomí lidstva. Kromě toho můžeme přispět k řešení světských problémů. Obojí by mělo být ošetřeno. Musíme zvládnout naše světské problémy a věci týkající se i jiných světů. Nemůžeme se zajímat jenom o tento svět, je důležité dosáhnout vyšších úrovní vědomí a objevit pravý potenciál lidstva. Ekam se postará, použiji indická slova, o ”Eham” a ”Param” - to je tento svět a jiný svět. Jiným světem jsou míněny Transcendentální stavy vědomí, o které je třeba se postarat. Stejně, jako o naše světské potřeby, jako jsou finance, zdraví, vztahy – to všechno jsou nezbytnosti. O obojí bude postaráno meditací v Ekam. Tento posvátný den vám pomůže v rychlém postupu po této cestě. Všechny vás milujeme! (Amma žehná). Ekam se postará o „Eham“ a „Param“.

Aktualizováno ( Thursday, 25 January 2018 )
 
< Předch.   Další >

Akce

sdílení a dikša - Praha

 sdílení a dikša - Praha - vždy v úterý od 18,00

DNES 21.3.2017 MEDITACE NEBUDE JSE NEMOCNÉ!!! 
Učení:Probuzený je aktivní ve vnějším světě a pasivní ve vnitřním světě. The awakened one is active externally and passive internally.

sdílením stavů probuzeného dojde k synchronizaci vašeho mozku s mozkem probuzeného a při následné dikše je velká pravděpodobnost probuzení přijímajícího ....

Celý článek...